KategorieAktualny PageRank strony bialowieza.gmina.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO
/12.06.08/ Podlaskie Gminy Wiejskie w Warszawie
W dniu 8 czerwca 2008 r. (niedziela) na Placu Teatralnym w Warszawie odbyła się impreza o charakterze festynowo-wystawowo-targowym pn. "Podlaskie Gminy Wiejskie w Warszawie". Organizatorem corocznego festynu jest Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego. Wśród prezentujących się gmin była Gmina ...

/04.06.08/ Dzień Dziecka w Białowieży
Dnia 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka Białowieski Ośrodek Kultury w ramach współpracy z Przedszkolem i Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Białowieży zorganizował festyn dla dzieci z Akademią Przygody. Festyn odbył się na stadionie gminnym

/03.06.08/ 30 maja Koncert w Ośrodku Edukacji Leśnej „Jagiellońskie”
Plenerowa impreza cieszy się co raz większym zainteresowaniem wśród słuchaczy zarówno lokalnej społeczności jak i mieszkańców innych regionów Polski, a także zagranicznych gości zainteresowanych tradycją, kulturą regionu i niepowtarzalnym pięknem śpiewu chóralnego. Po zmroku wśród blasku lśniących płomyków dziesiątek lampionów rozbrzmiewają przepiękne soprany, alty, tenory i basy światowej sławy wykonawców

/02.06.08/ Wielki sukces białowieskiego chóru
Chór parafii św. Mikołaja w Białowieży zdobył pierwsze miejsce w kategorii chórów parafialnych wiejskich w ramach tegorocznej edycji międzynarodowego festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.

/29.05.08/ - Syn niebieskiej gwiazdy – premiera na scenie Białowieskiego Ośrodka Kultury w Białowieży
Oscar Wilde ( 1854-1900), angielski pisarz, nazywany mistrzem paradoksu, jest autorem dwu tomów bajek – w tym ,,Gwiazdusia”, na kanwie którego oparty został scenariusz spektaklu ,, Syn niebieskiej gwiazdy”. Tytułowym bohaterem jest chłopiec znaleziony w lesie przez biednych drwali. Przyjęty i wychowany z miłością- wyrasta na pięknego, ale pysznego i zakochanego w sobie młodzieńca. Jest przekonany o swoim niezwykłym pochodzeniu, co doprowadza go do wyrzeczenia się matki. Zostaje za to ukarany i wyrusza w świat....

/28.05.08/ III BIAŁOWIESKIE DNI MUZYKI SAKRALNEJ
W dniach 23 i 24 maja 2008 r. w Kościele p.w. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Białowieży odbyły się III BIAŁOWIESKIE DNI MUZYKI SAKRALNEJ. Mury świątyni przez dwa dni wypełniała wspaniała i piękna muzyka w wykonaniu profesjonalnych zespołów

/27.05.08/ - Akademia z okazji Dnia Matki
Tradycją naszego przedszkola jest coroczne organizowanie akademii z okazji Dnia Matki. W tym roku, spotkała nas wielka przyjemność, ponieważ nasze przedszkolaki zaproszone zostały na występ do kina „Żubr” w Białowieży

/19.05.08/ VIII Hajnowski Półmaraton
17 maja 2008 roku na trasie Białowieża - Hajnówka biegło 200 zawodników. Organizatorami tegorocznego półmaratonu byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce, Urząd Miasta Hajnówka, Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Gmina noclegowa , KS Puszcza Hajnówka, Hajnowski Dom Kultury i RKB w Hajnówce. Partnerzy - Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

/08.05.08/ - Majówka w Białowieży
W majowy weekend najchętniej uciekamy z miasta, by zaszyć się gdzieś w kniejach lub nad wodą - byle na łonie przyrody. Tradycyjnie już ogromnym zainteresowaniem w majowe święta cieszyła się Puszcza Białowieska i położona w jej sercu Białowieża.

/07.05.08/ - Puszcza Białowieska na mapie
Agencja "TD" Wydawnictwo Turystyczne oddało do sprzedaży kolejną mapę turystyczną, tym razem prezentującą Puszczę Białowieską.

/07.05.08/ - O Białowieży na Radzie Powiatu
06.05.2008 - W środę, 30 kwietnia 2008r. w sali nr 12 Starostwa Powiatowego odbyła się absolutoryjna sesja Rady Powiatu Hajnowskiego, na której poruszono także i kwestie dotyczące bezpośrednio Białowieży.

/05.05.08/ Akcja pod hasłem „Białowieża bez śmieci”
Dnia 29 kwietnia 2008 roku odbyła się impreza propagującą czystość i porządek na terenie naszej gminy. Tego dnia pomimo złej pogody i padającego deszczu zgromadziły się liczne rzesze młodzieży szkolnej, pracowników instytucji oraz mieszkańców gminy.

/24.04.08/ Puszcza Białowieska atakowana przez kornika
Leśnicy wystąpili do wojewódzkiego konserwatora przyrody o zgodę na wycinkę w Puszczy Białowieskiej 470 świerków zaatakowanych przez korniki.

/18.04.08/ Ewakuacja młodzieży szkolnej i personelu szkoły.
W dniu 16 kwietnia 2008r. przy Zespole Szkół w Białowieży, odbyły się praktyczne ćwiczenia ewakuacji młodzieży szkolnej i personelu szkoły, mające na celu promowanie właściwych zachowań w przypadku wystąpienia zagrożenia pożarowego oraz ataku bombowego.

/10.04.08/ Pożar w kompleksie hotelowym w Białowieży
09-04-2008 (środa) po godz 15:00 zauważono pożar w kompleksie hotelowym - Dworku Soplicowo. Po krótkim czasie została podjęta akcja ratownicza.

/09.04.08/ 5-6.04.2008 uroczystości inaugurujące rok Newerlych w Białowieży
Z okazji 105. rocznicy urodzin Igora Newerly oraz 75 rocznicy urodzin Jarosława Abramow - Newerly dnia 5 kwietnia zainaugurowano Rok Newerlych w Gminie Białowieża. Było to ważne wydarzenie dla miejscowości i całego regionu.

/03.04.08/ - Eliminacje powiatowe XII Turnieju Czytania Tekstów Cerkiewnosłowiańskich
31 marca br uczniowie szkół powiatu hajnowskiego uczestniczyli w eliminacjach powiatowych XII Turnieju Czytania Tekstów Cerkiewnosłowiańskich, który odbył się w Zespole Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce. I miejsce w kategorii Szkół ponadgimnazjalnych zajął Krzysztof Kuderski uczeń kl. II Zespół Szkół Leśnych w Białowieży...

/02.04.08/ - „Dzika Przyroda Puszczy Augustowskiej” - wernisaż wystawy fotograficznej
Zapraszamy do Muzeum BPN na wernisaż wystawy fotograficznej „Dzika Przyroda Puszczy Augustowskiej”. Autorem fotografii jest Roman Rogoziński, pracownik Centrum Edukacji Leśnej Nadleśnictwa Augustów.

/01.04.08/ - Akademia Kobiet Aktywnych
Projekt Równać szanse kobiet i mężczyzn w środowiskach lokalnych był realizowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Były to wyjazdy do Augustowa celem uczestnictwa w warsztatach. Z naszego regionu w konferencji uczestniczyła Pani Łarysa Bugwin.

/31.03.08/ - Wyniki głosowania Podlaska Marka Roku z
Podlaska Marka Roku popularyzuje podlaskie miejsca, pomysły i potrawy, które ze względu na swoją jakość i niepowtarzalne walory stanowić mogą wizytówkę naszego województwa w kraju i za granicą.

/25.03.08/ Powróciła zima do puszczy
Gdyby nie kartka w kalendarzu przypominająca o wiośnie, pomyślelibyśmy , że to zima w pełnej krasie.

/17.03.08/ - Mija rok od śmierci profesor SIMONY KOSSAK.
Kochała ludzi i zwierzęta i cieszyła się ich wzajemnością. Jej codzienne gawędy w Radiu Białystok "Dlaczego w trawie piszczy" przez sześć lat uczyły nas, że człowiek i przyroda tworzą jedność. Dla wielu z nas była najlepszym nauczycielem, który pomagał zrozumieć otaczający nas świat.

/17.03.08/ - Rozpoczyna się Wielki Tydzień
Wielki Tydzień - czas bezpośrednio poprzedzający Święta Wielkanocne - wykształcał się w liturgii stopniowo. Początkowo sam post przed Wielkanocą trwał zaledwie 3 dni. Z czasem wprowadzono okres 40-dniowego postu - i wyróżniono Wielki Tydzień.

/06.03.08/ - Policzono żubry w Białowieży
Pod koniec z roku w polskiej części Puszczy Białowieskiej na wolności żyło 439 żubrów, czyli o 35 zwierząt więcej niż przed rokiem. Zakończyło się doroczne liczenie największego w kraju stada tych zwierząt.

/03.03.08/ - Sprawy istotne dla Gminy Białowieża dyskutowane na sesji Rady Powiatu
Pośród interpelacji zgłaszanych w czasie XI SESJA RADY POWIATU HAJNOWSKIEGO zostały poruszone sprawy o dużym znaczeniu dla Gminy Białowieża


Strona: 1 2 3 [4] 5
Wyszukaj


Pogoda

Gmina Bialowieza - informacje
Galeria  OBOK
Szkolenie na Przewodnika
Nadlesnictwo Bialowieza
Puszcza Bialowieska
Strona kina Zubr w Bialowiezy
STRONA ZESPOLU  LUX  TL  ZUBR  BIALOWIEZA
Przejazdy Ciuchcia po Puszczy
Syrona prezentujaca najwspanialsze drzewa puszczy
BIURO  TURYSTYKI  PRZYRODNICZEJ
Producent wysmienitej wody zródlanej
Bialowieskie Stowarzyszenie Agroturystyczne
Producent wyrobów z Wikliny i Brzozy
STOWARZYSZENIE NA RZECZ OCHRONY DREWNIANEGO LUDOWEGO BUDOWNICTWA I ZABYTKÓW BIALOWIEZA ? SLAWNA WIES
Strona Firmy KRESY
Serwis turystyczny na Wrotach Podlasia
Zajazd  JEGOROW